Gaviscon pre nastávajúcu matku: sanitka pre pálenie záhy

Pálenie záhy je známe takmer každej tehotnej žene a mučí 45 - 85% nastávajúcich matiek denne. Tento príznak sa prejavuje najmä v treťom trimestri tehotenstva. Spôsobuje nielen nepohodlie, ale tiež významne ovplyvňuje kvalitu života a môže prispieť k rozvoju refluxnej choroby pažeráka po pôrode. Zmiernenie pálenia záhy počas obdobia narodenia dieťaťa nie je ľahká úloha. Lekári často predpisujú svojim pacientom účinný liek - Gaviscon. Tento liek má dokonca špeciálnu formu uvoľnenia pre nastávajúce matky.

Gaviscon - liečba refluxnej ezofagitídy

Gaviscon je dobre zavedené antacidum, ktoré pomáha pri slabosti pažeráka a vyvoláva kyslé obsahy žalúdka do pažeráka. Pozostáva z troch hlavných komponentov.

  1. Alginát sodný je prírodne sa vyskytujúca látka odvodená z hnedých rias. Reaguje so žalúdočnou šťavou a mení sa na gél, ktorý vytvára ochranný film na povrchu obsahu žalúdka a zabraňuje tak vniknutiu do pažeráka. Ak došlo k odliatiu, chráni alginát steny pažeráka pred kyslým obsahom žalúdka, čím bráni ich poškodeniu a vzniku bolesti..
  2. Hydrogenuhličitan sodný je dobre známa sóda na pečenie, ktorá pomáha neutralizovať kyslosť žalúdočnej šťavy..
  3. Uhličitan vápenatý je bežná krieda, ktorá pomáha obnoviť rovnováhu kyseliny a zásady..

Hlavný účinok liečby Gavisconom sa dosahuje vďaka alginátu. Hydrogenuhličitan sodný a uhličitan vápenatý zvyšujú terapeutický účinok liečiva, ktoré spočíva v zbavení sa pálenia záhy, kyslosti a súvisiacich ťažkostiach a bolesti.

Gaviscon je časom overené anglické liek na pálenie záhy

Účinnosť Gavisconu potvrdzujú mnohé štúdie v zahraničí aj v Rusku. Účinok lieku hodnotili aj tehotné ženy, ktoré sa zúčastnili na pozorovaniach. V rozsiahlej štúdii uskutočnenej vo Veľkej Británii a Južnej Afrike tak 90% žien nazývalo Gaviscon dobrý alebo veľmi dobrý liek na pálenie záhy..

výhody

Gaviscon má množstvo nasledujúcich výhod, ktoré tento liek odlišujú od ostatných a zabezpečujú jeho bezpečnosť pre tehotné ženy:

  • nedostatok systémového účinku, pretože zložky liečiva sa neabsorbujú do krvi;
  • predĺžená expozícia (až 4,5 hodiny) v dôsledku vytvorenia ochrannej bariéry v žalúdku;
  • účinnosť, ktorá nezávisí od úrovne kyslosti žalúdočnej šťavy a zostáva vysoká pri nízkych aj vysokých hodnotách;
  • gélovitá látka vytvorená v žalúdku, ktorá uzdravuje poškodenú sliznicu pažeráka;
  • nedostatok vplyvu na fyziológiu výroby kyseliny chlorovodíkovej, ktorá je súčasťou žalúdočnej šťavy.

Prečo menovať budúce matky

Hlavným účelom vymenovania Gavisconu počas tehotenstva je zbaviť ženy pálenia záhy. Iné indikácie na použitie lieku zahŕňajú:

  • gastroezofageálny reflux;
  • symptomatická liečba tráviacich porúch spojených s odchýlkou ​​od normy kyslosti žalúdočnej šťavy;
  • ťažkosť v žalúdku po jedle.

Na internete nájdete odkazy, ktoré Gaviscon pomáha pri toxikóze v skorých štádiách. Malo by sa však poznamenať, že liek nemá žiadny vplyv na príčiny tohto javu, a preto nebude dlho šetriť pred nevoľnosťou v skorých štádiách tehotenstva..

Kontraindikácie a obmedzenia

Nevýhody Gavisconu zahŕňajú možnosť bronchospazmu, alergickú a anafylaktickú reakciu ako vedľajší účinok užívania lieku. Suspenzia a tablety sú kontraindikované v prípade zvýšenej citlivosti na zložky používané pri výrobe Gavisconu. Okrem toho je liek zakázaný pre tablety s fenylketonúriou.

Ak dodržiavate diétu s obmedzeným príjmom soli, musíte vziať do úvahy, že Gaviscon a Gaviscon Double action majú zloženie sódy (hydrogenuhličitan sodný).

Liek by sa mal predpisovať opatrne, keď:

  • nadbytok vápnika v tele,
  • nefrokalcinóza (ukladanie vápenatých solí v obličkách),
  • urolitiáza s tvorbou oxalátových kameňov,
  • kongestívne srdcové zlyhanie,
  • zhoršená funkcia obličiek.

Antacidá sa široko používajú v tehotenstve a podľa FDA patria do kategórie B: klinické skúšky neodhalili negatívny vplyv na zdravie plodu. Hydrogenuhličitan sodný sa však neodporúča tehotným matkám kvôli tomu, že môže spôsobiť preťaženie sodíka a opätovné vychladenie kyslosti žalúdočnej šťavy a uhličitan vápenatý môže viesť k rozvoju Burnettovho syndrómu, anémie, nevoľnosti a zápchy u tehotných žien..

Je zvlášť dôležité byť opatrný pri používaní Gavisconu u žien, ktoré užívajú ďalšie doplnky vápnika..

Odrody a formy uvoľňovania

Aký je rozdiel medzi Gaviscon, Gaviscon Double action a Gaviscon Forte

Droga je k dispozícii v troch verziách:

  • Gaviscon;
  • Gaviscon Dvojitá akcia;
  • Gaviscon Forte a Gaviscon Forte počas tehotenstva.

Rozdiel medzi liečivami spočíva v ich aktívnych zložkách a dávkovaní. Prvé dve odrody majú uvoľňovacie formy: tablety, suspenzia vo fľaši 150 a 300 ml, suspenzia vo vrecku 10 ml. Gaviscon Forte nie je dostupný vo forme tabliet. Neexistujú žiadne iné formy uvoľňovania, napríklad čapíky alebo kapsuly..

Droga Gaviscon podľa ucha je podobná ako u iných liekov a je relevantná aj pre nastávajúce matky - sviečky z drozdu Geksikon. Názvy týchto fondov sú často zamieňané..

Obe formy Gaviscon, pevné aj tekuté, sú rovnako účinné, ale podľa niektorých žien je príjemnejšie užívať suspenziu ako tablety, ktoré majú špecifickú chuť a vyžadujú žuvanie v ústnej dutine..

Gaviscon Forte počas tehotenstva - suspenzia špeciálne navrhnutá pre nastávajúce matky vo vreckách

Nastávajúce matky môžu príležitostne užiť akýkoľvek liek z línie Gaviscon. Pre tých, ktorí sa musia uchýliť k pomoci tejto drogy po dlhú dobu, je vhodné uprednostniť Gaviscon Forte pre tehotné ženy, ktoré sa vyznačujú vhodnou formou uvoľňovania, zahŕňajú dvakrát viac alginátu, neobsahujú sódu (hydrogenuhličitan sodný), a preto majú zvýšenú úroveň bezpečnosti pre zdravie budúcnosti. mamičky.

Tabuľka: Porovnanie zloženia rôznych druhov Gaviscon

Účinná látkaGavisconGaviscon Double ActionGaviscon Forte a Gaviscon Forte počas tehotenstva
Mg tabletySuspenzia, mg v 10 mlMg tabletySuspenzia vo fľaši a vrecku, mg v 10 mlSuspenzia vo fľaši a vrecku, mg v 10 ml
alginát2505002505001000
Hydrogenuhličitan sodný133,5267106.5213-
Uhličitan vápenatý80160187.5325200
Hydrogenuhličitan draselný----200

Fotogaléria: Druhy Drug

Odchýlky od návodu na použitie

Lekár určí dávkový režim individuálne. Všeobecné pravidlá zahŕňajú niekoľko jednoduchých bodov:

  1. Gaviscon sa užíva okamžite po jedle.
  2. Tablety sa dobre žuvajú a suspenzia sa pred použitím premieša. Nie je potrebné piť liek s vodou.
  3. Na zvýšenie účinku liečby a zníženie závažnosti nepríjemných príznakov by tehotné ženy mali okrem užívania drogy dodržiavať aj diétu, vyhýbať sa horúcim a mastným jedlám, nechodiť 2 hodiny po jedle do postele, neohýbať sa, aby sa zabránilo vrhnutiu obsahu žalúdka späť do pažeráka..

Ak 7 dní po začiatku užívania Gavisconu nie je viditeľný pozitívny účinok, ďalšie použitie lieku by malo byť prediskutované s lekárom.

Čo môže nahradiť Gaviscon

Gaviscon nemá úplné analógy, ale v predaji je dostatok antacíd, ktoré ovplyvňujú kyslosť žalúdočnej šťavy a používajú sa počas tehotenstva. Výber liečiva do značnej miery závisí od individuálnej reakcie pacienta.

Tabuľka: tabletky na nevoľnosť a pálenie záhy, vhodné pre tehotné ženy kedykoľvek

Názov liečivaUvoľňovací formulárÚčinná látkakontraindikáciePoužívajte počas tehotenstva
RennieŽuvacie tablety
  • Uhličitan vápenatý;
  • hydroxykarbonát horečnatý.
  • Závažné zlyhanie obličiek;
  • hyperkalciémia;
  • hypofosfatémia;
  • nefrokalcinóza;
  • nedostatok sacharózy / izomaltázy, intolerancia fruktózy, malabsorpcia glukózy-galaktózy (pre žuvacie tablety);
  • precitlivenosť na zložky lieku.
Renny nie je škodlivá pre plod, ak postupujete podľa pokynov a neprekračujete odporúčané dávkovanie.
RutacidŽuvacie tabletyhydrotalcitIndividuálna zvýšená citlivosť na zložky liekuNie sú k dispozícii žiadne údaje o nebezpečenstve Rutacid pre tehotenstvo a plod. Liek sa môže používať podľa pokynov lekára, ak prínos liečby prevyšuje riziko pre plod.
Gastalpastilky
  • Gél hydroxidu hlinitého a uhličitanu horečnatého;
  • hydroxid horečnatý.
  • Závažné zlyhanie obličiek;
  • Alzheimerova choroba;
  • hypofosfatémia;
  • intolerancia laktózy, nedostatok laktázy alebo malabsorpcia glukózy-galaktózy;
  • precitlivenosť na soli hliníka, horčíka alebo na iné zložky lieku.
Vzhľadom na nedostatok výskumu je vhodné užívať Gastal iba vtedy, ak prínos pre tehotnú ženu je vyšší ako možné riziko pre plod..

Fotogaléria: Rennie a ďalšie antacidy predpísané na symptómy skorej toxikózy a pálenia záhy

Dámske recenzie

Na internete existuje veľa recenzií Gaviscon a takmer všetky sú pozitívne. Niekedy to ženy porovnávajú s inými liekmi na pálenie záhy. Keď dávajú prednosť jednému alebo druhému lieku, tehotné ženy sa spoliehajú na osobné preferencie a na účinnosť lieku v každom prípade.

Lekár mi predpísal Gaviscon v pozastavení (povedala, že najlepšie pomáha) a priebeh - trikrát denne bezprostredne po jedle a v noci - teda 2 týždne. A musíte dodržiavať stravu - čerstvá zelenina a kyslé mlieko v popoludňajších hodinách nejesť. Po jedle po dobu 2 hodín nejdete do postele, neohýbajte sa. Pomáha mi to, sedel som takto týždeň.

katerina

http://www.baby.ru/popular/geviskon-forte/

Neoddelil som sa s Gavisconom. Tabletu rozrežte po tablete. Narodila sa dcéra s takou hlavou vlasov! )))) S trochou medveďa! Musím zvracať (prepáč za podrobnosti).

Victoria Mazloeva

http://www.baby.ru/blogs/post/367864211-289986799/?page=1#comments

Mám pálenie záhy od 17 týždňov každý deň, ak som nič nepila, stratila som už myseľ. Najprv vzala Rennie, ale prestal pomáhať. Teraz ma zachránil iba Gaviscon.

Gdalinka

http://www.babyplan.ru/blog/19355/entry-142071-mozhno-li-prinimat-pri-beremennosti-geviskon/#ixzz4IwLNkvDV

Áno, spomínam si na tento hrozný pálenie záhy... Len počas tehotenstva som zistil, čo to je! Ani predtým, ani potom, čo to mám. Gaviscon žvýkal, také škaredé pilulky sú také... Lepšia tekutina... A tak - vydržte a čakajte.

tanec

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/sos_izzhoga_moja_ten/

Gaviscon spočiatku tiež kupoval, sotva skončil, nechutný, kúpil Rennie a je to tu! Žuval som pilulku a zabudol som, čo je poldenný pálenie záhy niekde)) Pomáha mi to hneď, a nie po 15 minútach, ako v reklame)

Dashulya

http://www.baby.ru/community/view/73449/forum/post/380059546/

Pocítite silné pálenie záhy, nemusíte vydržať a dúfať, že tento príznak ustúpi sám. So zvyšujúcou sa dĺžkou tehotenstva sa iba zhoršuje a spôsobuje veľa nepríjemností. Gaviscon sa rýchlo zbaví problému, nepoškodí dieťa a umožní vám užívať si tehotenstvo.

Zoznam analógov Fosfalugel: zoznam lacnejších generík

Fosfhalugel je antacidum na pálenie záhy, hnačky, kyslé grganie, bolesť žalúdka. Používajú ho pacienti s žalúdočnými vredmi, gastritídou, otravou jedlom. Ak sa pacient nehodí, analógy Fosfalugelu vyberie ošetrujúci lekár. Zohľadňujú sa indikácie pre užívanie lieku, príznaky spojené s týmto ochorením, individuálne charakteristiky tela pacienta. Gél je balený v samostatnom obale určenom na jednorazové podanie.

Výhody fosfhalugelu oproti podobným liekom

Hlavnou výhodou tohto produktu je to, že účinná zložka znižuje kyslosť, avšak nevyluhuje žalúdočnú šťavu. To zaisťuje prevenciu sekundárnej injekcie kyseliny do gastrointestinálneho traktu. Antacidá - pohotovostná pomoc pre ľudí so pálením záhy, ulceróznymi léziami žalúdka, gastritídou. Lieky sú dobre tolerované a môžu ich používať pacienti všetkých vekových skupín.

Porovnanie s inými podobnými drogami

Účinná látka fosforečnanu hlinitého a fosforečnanu hlinitého vykazuje antacidové, absorpčné a obalové vlastnosti. Gél normalizuje kyslosť žalúdka. Účinná látka reaguje s kyselinou chlorovodíkovou a znižuje kyslosť. Vytvára ochranný film na vnútornom povrchu gastrointestinálneho traktu, regeneruje sliznice. Tento liek absorbuje a odstraňuje toxické látky: toxíny, patogénne mikroorganizmy a ich metabolické produkty.

Ak lekár predpíše štruktúrny analóg gélu s podobnou účinnou látkou, bude mať liek podobné farmakologické vlastnosti. Ak pacient nemôže použiť fosforečnan hlinitý, lekár môže odporučiť použitie:

  • Maalox.
  • Gaviscon.
  • Gastala.
  • obmedz.
  • De nola.
  • omeprazol.
  • prepísanie.
  • Enterol.
  • Chronická dyspepsia.
  • Almagel.
  • Almagelya-Neo.

Odporúčajú sa presné štrukturálne analógy a lieky z podobnej farmakologickej skupiny, ale s inou účinnou zložkou.

Opísané lieky majú odlišný mechanizmus účinku, majú však podobné indikácie na použitie s Fosfalugel. Hlavným rozdielom je zloženie. Pred začatím používania sa odporúča konzultovať s lekárom, dohodnúť sa na dávkovaní, frekvencii a trvaní používania lieku. Je potrebné porovnávať lieky, venovať pozornosť kontraindikáciám, spôsobu použitia.

Čo je lepšie: Almagel alebo Phosphalugel

Fosfhalugel a Almagel sú predstaviteľmi tej istej farmakologickej skupiny s rôznym zložením. Obidva lieky sa odporúčajú pacientom s takýmito chorobami:

  • zápal žalúdka,
  • gastrointestinálne ulcerózne lézie,
  • diafragmatická prietrž,
  • refluxnej ezofagitídy,
  • funkčné poruchy trávenia, sprevádzané hnačkami, zápchou, plynatosťou, bolesťou v oblasti brucha.

Lieky chránia žalúdočnú sliznicu pred negatívnymi účinkami iných skupín liekov (NSAID), ako aj etanolu.

Fosfhalugel sa líši od Almagelu nasledujúcimi spôsobmi:

  • vyššie rozpočtové náklady,
  • možnosť liečby novorodencov,
  • použitie u tehotných a dojčiacich žien,
  • normalizácia funkčného stavu gastrointestinálneho traktu,
  • farmakologický účinok je pomalší.

Ak potrebujete pohotovostnú pomoc a rýchlo odstránite pocit bolesti, odporúča sa používať Almagel.

Fosfhalugel sa môže podávať novorodencom, zatiaľ čo Almagel sa používa už 10 rokov. Zoznam kontraindikácií pre liek Almagel je rozsiahlejší. Ak má Fosfalugel reakcie z precitlivenosti a závažnú renálnu dysfunkciu, výrobca druhého lieku ďalej poznamenáva:

  • obdobie narodenia dieťaťa,
  • Alzheimerova choroba,
  • individuálna neznášanlivosť na zložky vrátane fruktózy.

Oba fondy nie sú určené na samoliečbu, môžu sa použiť na odporúčanie gastroenterológa.

Maalox a Phosphalugel - porovnanie

Maalox je antacidový prípravok na báze hydratovaného hliníka. Je dobre absorbovaný a tolerovaný pacientmi, určený pre tehotné ženy. Maalox má širšiu škálu liekových foriem: suspenzia, pastilky. Tablety a suspenzie sú drahšie ako fosfalugel. Odporúčané pacientmi od 15 rokov. Indikácie oboch liekov sú podobné. Maalox sa odporúča pre pacientov s takýmito patológiami:

  • exacerbácia žalúdočných vredov,
  • diafragmatická prietrž,
  • gastroduodenitída (normálna / zvýšená sekrečná funkcia) v ktoromkoľvek štádiu vývoja,
  • refluxnej ezofagitídy,
  • dyspeptické poruchy.

Najlepším riešením pre tehotné a dojčiace ženy, ako aj pre pacientky, ktoré zažili zvýšenie kyslosti žalúdočnej šťavy, je Fosfalugel. Lacný liek, ktorý funguje efektívne, rýchlo, je lacný.

Vyberte si medzi Gaviscon a Fosfalugel

Gaviscon je antacidová náhrada viaczložkovým zložením. K dispozícii vo forme suspenzie a pastiliek. Rýchlo odstraňuje pálenie záhy, bolesť žalúdka. Obaluje sliznicu, urýchľuje proces jej regenerácie, zabraňuje refluxu pažeráka. Hlavnými indikáciami sú terapia pacientov s refluxnou ezofagitídou, pálením záhy, belgovaním, dyspeptickými poruchami, herniou pažeráka. Pri žalúdočných vredoch sa používa ako symptomatický liek a nie vždy vykazuje správny terapeutický účinok. Tablety a vrecká so suspenziou sa môžu používať 7-8 krát denne. Tento liek nie je určený na dlhodobé používanie..

Gaviscon sa nepoužíva na individuálnu intoleranciu aktívnych zložiek. Tablety nelieči pacientov mladších ako 12 rokov. Tehotné ženy môžu používať oba lieky..

Enterosgel

Enterosgel je liek s absorpčnými vlastnosťami, ktorý je predpísaný pacientom s rôznymi druhmi intoxikácií. K dispozícii vo forme pasty na vnútorné použitie. Takýto liek nie je lacný: 390 rubľov za 225 gramov. Prostriedky voľby pre akútne a chronické otravy. Viaže a odstraňuje toxické látky, alergény, patogénne mikroorganizmy. Líši sa od zloženia gélu, mechanizmom účinku, farmakologickými vlastnosťami, indikáciami pre použitie. Antacidové lieky nemôžu byť týmto liekom nahradené..

Pacienti sa často zaujímajú o: Fosfhalugel alebo Enterosgel: čo je lepšie? Obidve lieky sa môžu používať v zložitých režimoch podľa odporúčania lekára..

Ktorý liek si vybrať: Fosfhalugel alebo Omez (Omeprazol)

Omeprazol je domáci liek, ktorý patrí do skupiny inhibítorov protónovej pumpy (PPI). Fosfhalugel je liek na symptomatickú terapiu, zatiaľ čo Omez pôsobí na hlavnú príčinu rozvoja choroby. Drogy sa líšia v skupine, zložení, mechanizme účinku, majú však podobné indikácie na použitie. Možno ich použiť spolu v komplexných liečebných protokoloch.

Inhibítor protónovej pumpy inhibuje syntézu kyseliny chlorovodíkovej. Antacidá neutralizujú už vyvinutú kyselinu a znižujú jej agresívny účinok. V tomto prípade gél neovplyvňuje proces výroby kyseliny chlorovodíkovej. Kombinácia antacíd a PPI môže zlepšiť očakávaný terapeutický účinok, urýchliť proces hojenia pacienta. Medzi využívaním týchto skupín fondov sa odporúča dodržať interval najmenej niekoľko hodín.

Polysorb a Fosfalugel - rozdiel medzi drogami

Polysorb je produkt zo skupiny enterosorbentov, ktorý je k dispozícii vo forme prášku na orálne podávanie. Pôsobí vďaka oxidu kremičitému, ktorý pôsobí proti akútnej alebo chronickej intoxikácii. Vyrovnať sa s črevnou dysbiózou, alergiami, je predpísaný pacientom všetkých vekových skupín.

Polysorb a Phosphalugel sú predstaviteľmi rôznych farmakologických skupín. Gél má veľký zoznam farmakologických vlastností vrátane sorpcie. Finančné prostriedky nemožno označiť za vzájomne zameniteľné. Avšak v prípade závažných otrav alebo funkčných porúch tráviaceho traktu môže lekár odporučiť kombináciu sorbentu s antacidom.

Zoznam liekov, za ktoré je možné Fosfalugel nahradiť (s cenami v Rusku)

Cena Fosfalugelu v januári 2019:

  • 175 rubľov za 6 sáčkov,
  • 360 trenie pre 20 ks.
Presné štrukturálne analógy
  • Gefal - 540 rubľov.
  • Alfogel - 340 rubľov.
Iné analógy na farmaceutickom trhu
  • Omeprazolové kapsuly (lacný ruský analóg Omezu) - 60 rubľov.
  • Omez - 160 rubľov.
  • Maalox - 250 rubľov.
  • Smecta - 140 rubľov.
  • Almagel - 205 rubľov.
  • Enterosgel - 390 rubľov.
  • Gastal - 170 rubľov.
  • Gaviscon - 190 rubľov.
  • Pepsan - 340 rubľov.

Gél ani jeho analógy nie sú určené na samoliečbu. Opísané lieky sa používajú v komplexných liečebných režimoch v spojení s inými skupinami liekov predpísanými gastroenterológom.

Analógy Gaviscon

Rytmus moderného života je príliš prísny a nie je absolútne čas, aby človek premýšľal o správnej výžive. Často to spôsobuje rôzne poruchy tráviaceho traktu.

Tento problém sa musí samozrejme vyriešiť odstránením samotnej príčiny, dôležitú úlohu však zohráva aj symptomatická liečba.

Čo je liek Gaviscon?

Aby sa znížila úroveň kyslosti žalúdočnej šťavy, ponúka sa veľké množstvo rôznych liekov. Jedným z nich je Gaviscon.

V tomto prípade nenastane prudký pokles kyslosti, to znamená, že normálna funkcia trávenia je úplne zachovaná.

Dôvody jej prijatia môžu slúžiť:

  • grganie,
  • pálenie záhy,
  • pocit ťažkosti v žalúdku.

Tento liek je dostupný v dvoch dávkových formách: suspenzia a žuvacie tablety..

Ľudia, ktorí potrebujú dodržiavať diétu s obmedzeným množstvom soli, by však mali tento liek používať opatrne, pretože obsahuje veľké množstvo sodíka..

Gavisconove analógy

Gaviscon má oproti iným podobným liekom niekoľko výhod..

Podľa mechanizmu účinku sa analógy Gaviscon tiež mierne líšia:

Patrí do skupiny absorbovaných antacíd, účinok sa objavuje rýchlo, ale trvá iba 20-40 minút, nie je určený na dlhodobé užívanie, keď v kombinácii s inými liekmi ovplyvňuje ich vstrebávanie.

Podľa skupiny neabsorbovateľných antacíd sa účinok vyskytuje omnoho pomalšie ako z lieku Gaviscon a trvá až dve hodiny.

Gastal okrem svojho hlavného pôsobenia znižuje aktivitu enzýmu pepsín, lyzolecetín a žlčové kyseliny, čím normalizuje procesy trávenia..

Existujú kontraindikácie, ako je poškodená funkcia obličiek, hypofosfatémia, Alzheimerova choroba.

Obsahuje hydroxid horečnatý a hlinitý, vďaka čomu je tento liek počas tehotenstva kontraindikovaný. Tiež nie je predpísané pre deti do 15 rokov.

V porovnaní s Gavisconom má však vyššiu kyslú neutralizačnú schopnosť, v dôsledku čoho sa odporúča používať ako liečivo pri liečbe erozívnych a ulceratívnych chorôb tráviaceho traktu..

Ak potrebujete dobrý adsorbent - venujte pozornosť liečivu žalúdka. Zistite, čo žalúdočné pomáha ?

Gaviscon | Ruské analógy liekov s cenami a recenziami

Gaviscon v Moskve

Antacidový prípravok. Po perorálnom podaní liek rýchlo interaguje s kyslým obsahom žalúdka. Takto sa vytvorí alginátový gél s takmer neutrálnym pH.

Gél tvorí ochrannú bariéru na povrchu obsahu žalúdka, čím bráni výskytu gastroezofágového refluxu.

V prípade regurgitácie vstupuje gél do pažeráka, kde znižuje podráždenie slizníc.

Mechanizmus účinku lieku Gaviscon nezávisí od absorpcie v systémovom obehu.

- symptomatická liečba dyspepsie spojená so zvýšenou kyslosťou žalúdočnej šťavy a gastroezofágovým refluxom (pálenie záhy, kyslé grganie, pocit ťažkosti v žalúdku po jedle, vrátane počas tehotenstva).

Droga sa predpisuje vo vnútri (opatrne žuvacia) pre dospelých a deti od 12 rokov po 2 - 4 tablety. po každom jedle a pred spaním.

Pre deti mladšie ako 12 rokov lekár nastavuje dávkový režim.

U starších pacientov nie je potrebná zmena dávky.

Možné: alergické reakcie.

kontraindikácie

- precitlivenosť na zložky lieku.

Tehotenstvo a laktácia

Gaviscon sa môže používať počas gravidity a laktácie (dojčenie)..

Otvorené kontrolované štúdie zahŕňajúce 281 tehotných žien a akumulované skúsenosti s použitím nepreukázali žiadne významné nežiaduce účinky použitia Gavisconu na graviditu alebo na zdravie plodu a novorodenca..

Použitie u detí

Pre deti mladšie ako 12 rokov lekár nastavuje dávkový režim.

Príznaky: nadúvanie.

Liečba: uskutočnite symptomatickú terapiu.

Lieková interakcia lieku Gaviscon nebola stanovená.

Lekáreň Prázdniny Podmienky

Liek je schválený na použitie ako prostriedok OTC.

Podmienky skladovania

Liek by sa mal uchovávať mimo dosahu detí pri teplotách od 15 ° do 30 ° C. Skladovateľnosť - 2 roky..

Používa sa na zhoršenú funkciu obličiek

V prípade zhoršenej funkcie obličiek je potrebné mať na pamäti, že 4 tablety Gavisconu obsahujú 246 mg (10,6 mmol) sodíka.

Použitie u starších pacientov

U starších pacientov nie je potrebná zmena dávky.

4 tablety obsahujú 246 mg (10,6 mmol) sodíka. Toto by sa malo zvážiť, ak je potrebné dodržiavať diétu s obmedzeným obsahom soli (s kongestívnym zlyhaním srdca, s poškodenou funkciou obličiek)..

4 tablety obsahujú 320 mg (3,2 mmol) uhličitanu vápenatého. Pri predpisovaní Gavisconu pacientom s hyperkalcémiou, nefrokalcinózou a opakovanou tvorbou obličkových kameňov obsahujúcich vápnik je potrebná opatrnosť..

Vzhľadom na skutočnosť, že aspartám je súčasťou lieku, nemal by sa predpisovať pacientom s fenylketonúriou.

U pacientov s veľmi nízkou kyslosťou žalúdka je možné znížiť účinnosť Gavisconu.

Ak po liečbe trvajúcej 7 dní príznaky dyspepsie nezmiznú, je potrebné prehodnotiť klinický stav.

Vplyv na schopnosť viesť vozidlá a kontrolné mechanizmy

Na schopnosť viesť vozidlá a kontrolné mechanizmy nemá vplyv.

Gaviscon: návod na použitie, analógy a recenzie

Aktívne zložky vstupujú do fyzikálnej interakcie so žalúdočnou šťavou a tvoria hustú gélovú bariéru, ktorá sa neabsorbuje a zostáva na povrchu žalúdočného obsahu..

Súčasne sa stena žalúdka chráni pred kyselinou žalúdočnej šťavy, ale samotné kyslé prostredie sa nemení a trávenie zostáva fyziologické. Akcia trvá až 4 hodiny.

Pri vhadzovaní kyseliny do pažeráka sa zvyšuje ochrana alginátu spolu s ňou a bráni obsahu kyseliny ovplyvniť pažerák. Pálenie záhy sa účinne zabráni. Nemá systémový účinok.

V prípade hyperkinetickej dyskinézy liek normalizuje hypermotorickú dysfunkciu gastrointestinálneho traktu v dôsledku spomalenia aktívnej peristaltiky..

Liek má cytoprotektívny účinok (v dôsledku tvorby želé podobnej látky na povrchu žalúdka a jej ochrany pred žlčovými kyselinami, pepsínom, kyselinou). Experiment preukázal enterosorbčné vlastnosti alginátov.

Indikácie pre použitie

Čo pomáha Gaviscon? Podľa pokynov je liek predpísaný v nasledujúcich prípadoch:

  • Rozvoj dyspepsie, pocit ťažkosti v epigastrii (horné brucho), pálenie záhy, kyslé grganie v dôsledku pitia alkoholu, nepravidelné jesť, jesť mastné, vyprážané, korenené jedlá, korenie.
  • Pri komplexnej terapii žalúdočných vredov, hyperkyselínovej gastritídy, gastroezofágového refluxu so zvýšenou kyslosťou žalúdočnej šťavy, vyjadrenej ako pálenie záhy a obsah belgickej kyseliny.
  • Vzhľad pocitu ťažkosti a nepohodlia v žalúdku po jedle, vrátane počas tehotenstva.

Návod na použitie Gaviscon, dávkovanie

Gaviscon vo forme žuvacích tabliet sa musí žuť v 2 - 3 ks. po jedle a večer pred spaním.

Pre deti vo veku 12 rokov by dávku lieku mala určiť ošetrujúci lekár v závislosti od závažnosti ochorenia a stavu pacienta..

Suspenzia Gaviscon sa predpisuje v jednej dávke asi 10 ml, ktorá sa musí užiť po jedle a pred spaním..

Ak príznaky zvýšenej kyslosti žalúdočnej šťavy pretrvávajú týždeň po začiatku používania tabliet, je potrebné ďalšie vyšetrenie na zistenie príčin funkčných žalúdočných porúch.

Vedľajšie účinky

Inštrukcia upozorňuje na možnosť vzniku nasledujúcich vedľajších účinkov pri predpisovaní Gaviscon:

  • imunitný systém: anafylaktické a anafylaktoidné reakcie, reakcie z precitlivenosti (žihľavka);
  • respiračný systém: respiračné účinky (bronchospazmus).

kontraindikácie

Gaviscon je kontraindikovaný v nasledujúcich prípadoch:

  • precitlivenosť na ktorúkoľvek zo zložiek;
  • fenylketonúria;
  • deti do 12 rokov.

Pri ochoreniach: hyperkalcémia, nefrokalcinóza a urolitiáza s tvorbou oxalátu vápenatého, s opatrnosťou (je potrebné poradiť sa s lekárom), kongestívne zlyhanie srdca, porucha funkcie obličiek.

predávkovať

Ak je odporúčaná terapeutická dávka výrazne prekročená, môže dôjsť k nadúvaniu (plynatosť). V tomto prípade sa liek zastaví a odoberú sa črevné sorbenty.

Analógy Gaviscon, cena v lekárňach

Ak je to potrebné, môžete nahradiť Gaviscon analógom s terapeutickým účinkom - jedná sa o lieky:

Pri výbere analógov je dôležité si uvedomiť, že návod na použitie Gaviscon, cena a recenzie liekov s podobnými účinkami sa neuplatňujú. Je dôležité, aby sa poradili s lekárom a neurobili nezávislú zmenu drog.

Držte mimo dosahu detí. Skladovacia teplota suspenzie je 15–25 ° C, tablety - do 30 ° C. Čas použiteľnosti: suspenzia - 3 roky, žuvacie tablety - 2 roky.

Gaviscon tablety, gél, suspenzia: inštrukcie, ceny a recenzie

V tomto lekárskom článku nájdete liek Gaviscon. V návode na použitie sa vysvetlí, v ktorých prípadoch je možné užívať suspenziu, gél alebo tablety, s čím liek pomáha, aké sú náznaky použitia, kontraindikácie a vedľajšie účinky. Anotácia predstavuje formu lieku a jeho zloženie.

V článku môžu lekári a spotrebitelia nechať iba skutočné recenzie o lieku Gaviscon, z ktorého môžete zistiť, či liek pomohol pri liečbe pálenia záhy a zvýšenej kyslosti žalúdočnej šťavy u dospelých a detí, pre ktoré je stále predpísaný.

V návode je uvedený zoznam analógov Gaviscon, cien lieku v lekárňach, ako aj jeho používanie počas tehotenstva. Antacidom je Gaviscon.

Pokyny na použitie odporúčajú užívať suspenziu forte vo vreciach alebo sirupe, gélu, tabliet 250 mg na pálenie záhy, príznaky dyspepsie.

Forma uvoľnenia a zloženie

Gaviscon je dostupný v nasledujúcich liekových formách:

  1. Žuvacie tablety 250 mg.
  2. Suspenzia na perorálne podanie.
  3. Žuvacie tablety (dvojitá akcia Gaviscon).
  4. Suspenzia na perorálne podanie (Gaviscon Forte).

Zloženie suspenzie (10 ml) - účinné látky:

  • alginát sodný - 0,5 g;
  • hydrogenuhličitan sodný - 0,267 g;
  • uhličitan vápenatý - 0,16 g.

Zloženie tabliet - účinné látky:

  • alginát sodný - 0,25 g;
  • hydrogenuhličitan sodný - 0,1335 g;
  • uhličitan vápenatý - 0,08 g.

farmaceutický účinok

V dôsledku komplexného účinku hlavných účinných látok tablety Gaviscon sa po požití vytvorí v lúmene žalúdka alginátový gél, ktorý neutralizuje vodíkové ióny kyseliny chlorovodíkovej, ktoré sú zodpovedné za kyslosť média. Reakcia vytvoreného alginátového gélu je neutrálna.

Vytvára tiež ochranný film na povrchu žalúdočnej sliznice, ktorý ho chráni pred škodlivými účinkami kyseliny chlorovodíkovej a agresívnych chemických zlúčenín. Taký ochranný film zabraňuje spätnému toku žalúdočného obsahu do dolného pažeráka. V prípade odliatia (gastroezofageálny reflux) gél zabráni poškodeniu sliznice pažeráka..

Po užití tablety Gaviscon vo vnútri majú jeho liečivé látky terapeutický účinok priamo v dutine žalúdka a pažeráka, prakticky sa neabsorbujú do systémového obehu..

Indikácie pre použitie

Čo pomáha Gaviscon? Tablety a sirup sa predpisujú na odstránenie:

  • nepohodlie po jedle;
  • príznaky, ktoré sa vyskytujú so zvýšenou kyslosťou žalúdka a hádzaním obsahu do pažeráka (kyslé grganie, pálenie záhy, ťažkosť v žalúdku vrátane použitia počas tehotenstva);
  • závažnosť v žalúdku.

Inštrukcie na používanie

Pozastavenie Gaviscon

Liek sa predpisuje dospelým a deťom starším ako 12 rokov, 10-20 ml po jedle a pred spaním. Maximálna denná dávka je 80 ml.

Deti vo veku 6 - 12 rokov sú predpísané 5 - 10 ml po jedle a pred spaním. Maximálna denná dávka je 40 ml. U starších pacientov nie je potrebná zmena dávky.

Žuvacie tablety

Liek sa predpisuje ústami (dôkladne žuvajú) pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov, 2 až 4 tablety po každom jedle a pred spaním. Pre deti mladšie ako 12 rokov lekár nastavuje dávkový režim.

Pozastavenie Forte

Liek sa predpisuje dospelým a deťom starším ako 12 rokov, 5-10 ml po jedle a pred spaním. Maximálna denná dávka je 40 ml. Ak používate vrecia, pred otvorením ich zmiešajte..

kontraindikácie

Gaviscon je kontraindikovaný u detí mladších ako 6 rokov (na suspenziu), detí do 12 rokov (na tablety) a so zvýšenou individuálnou citlivosťou na ktorúkoľvek zo zložiek. Tablety sa nemajú užívať spolu s fenylketonúriou.

Relatívne kontraindikácie pre tablety Gaviscon (stavy, pri ktorých sa potrebujete poradiť s lekárom skôr, ako užijete liek): hyperkalcémia, nefrokalcinóza a urolitiáza s tvorbou oxalátov, kongestívne zlyhanie srdca, zhoršená funkcia obličiek.

Vedľajšie účinky

Významné vedľajšie účinky po užití tabliet Gavisconu neboli hlásené. Možno vývoj alergickej reakcie, ktorá sa prejavuje vyrážkou na koži a jej svrbením. Menej častý je vývoj žihľavky (charakteristická vyrážka a opuch kože pripomínajúci popálenie žihľavy).

Zaznamenali sa závažné alergické reakcie po užití lieku vo forme Quinckeho angioedému (silné opuchy kože a podkožného tkaniva v tvári, vonkajšie genitálie) alebo anafylaktický šok (progresívne zníženie krvného tlaku a zlyhanie viacerých orgánov)..

Deti počas tehotenstva a laktácie

Gaviscon sa môže používať počas gravidity a laktácie (dojčenie)..

Použitie u detí

Deti vo veku 6 - 12 rokov sú predpísané 5 - 10 ml po jedle a pred spaním. Maximálna denná dávka je 40 ml. Kontraindikované u detí mladších ako 6 rokov.

špeciálne pokyny

Ak príznaky pretrvávajú aj po týždni liekovej terapie, pacient by sa mal poradiť s lekárom, aby skontroloval liečbu. Gaviscon nemá teratogénne, embryotoxické a mutagénne účinky, preto ho môžu užívať tehotné a dojčiace ženy..

Prípravok obsahuje sodík: 10 ml suspenzie - 141 mg (6,2 mmol), 4 tablety - 246 mg (10,8 mmol). Toto by sa malo vziať do úvahy u pacientov s poruchou funkcie obličiek, kongestívnym zlyhaním srdca, diétou s obmedzeným obsahom soli..

1 tableta obsahuje 320 mg uhličitanu vápenatého, čo je potrebné vziať do úvahy u pacientov s nefrokalcinózou, hyperkalcémiou, urolitiázou s tvorbou oxalátov, pri používaní Gavisconu postupujte opatrne.

Keďže aspartám je súčasťou tabliet, nemali by sa užívať u pacientov s fenylketonúriou. Pacienti s cukrovkou môžu užívať tablety Gaviscon, pretože aspartám používajú ako sladidlo.

Droga neovplyvňuje rýchlosť psychomotorických reakcií a schopnosť sústrediť sa, potrebné na vykonávanie potenciálne nebezpečných druhov práce, vrátane vedenia vozidla..

Liekové interakcie

Ak je potrebná liečba inými liekmi, interval medzi podaním Gaviscon Double Action by mal byť najmenej dve hodiny.

analógy

Štruktúra určuje analógy:

  1. Gasterin.
  2. Hydrogenuhličitan sodný.
  3. Tams.
  4. Gastal.
  5. Rennie.
  6. Rochelle.
  7. Hydrogenuhličitan sodný.
  8. Almagel.
  9. Agiflux.
  10. Tisacid.
  11. Ľanové semená.
  12. Scoralight.
  13. Relzer.
  14. Gelusil.
  15. Mlieko z Magnézie.
  16. Prísada vápnika.
  17. Uhličitan vápenatý.
  18. Gastracid.
  19. Alyugastrin.
  20. PeeHoo.
  21. Tannacomp.
  22. Báza uhličitanu horečnatého.
  23. DigIN.
  24. Bakerbon.
  25. Topalkan.
  26. RioFast.
  27. Alumag.
  28. Anacid forte.
  29. Phosphalugel.
  30. Almagel Neo.
  31. Gelusil.
  32. Almol.
  33. Gelusil lak.
  34. Gaviscon Double Action.
  35. Magnatol.
  36. Gestid.
  37. Andrews Antacid.
  38. Gastroromazole.
  39. Antareit.
  40. Rutacid.
  41. žalúdočné.
  42. Actal.
  43. Magalfil 800.
  44. Talcid.
  45. Alfogel.
  46. Maalox mini.
  47. Magnistad.
  48. Oxid horečnatý.
  49. Andrews Liver Salt.
  50. Rivolox.
  51. Simalgel VM.
  52. Gaviscon Forte.
  53. Maalox.

Prázdninové podmienky a cena

Priemerné náklady na Gaviscon (žuvacie tablety č. 12) v Moskve sú 168 rubľov. Cena Gaviscon Dvojčinná suspenzia mäty, 150 ml - 286 rubľov. Cez pult.

Držte mimo dosahu detí. Skladovacia teplota suspenzie je 15 - 25 ° C, tablety - do 30 C. Čas použiteľnosti: suspenzia - 3 roky, žuvacie tablety - 2 roky.

Gaviscon® - podrobné pokyny na použitie, ceny, recenzie, analógy

Ako používať Gaviscon

Ľudia rôzneho veku čelia fenoménu pálenia záhy. Na neutralizáciu účinku kyseliny chlorovodíkovej produkovanej žalúdočnou šťavou sa používa liek Gaviscon®.

Syntetický produkt je vďaka svojmu zloženiu jedinečný, pretože obsahuje zložku extrahovanú z morských rias, ktorá má antacidový účinok. Keď príde alginát sodný do styku so žalúdočnou šťavou, vytvorí sa špecifický gél, ktorý potláča príznaky pálenia záhy.

Osvedčenie obsahuje informácie o indikáciách a kontraindikáciách liekov, návod na použitie, ako aj náklady a analógy, ktoré sa majú nahradiť..

Zložené zložky a uvoľňovacia forma

Droga vstupuje na farmaceutický trh od britského výrobcu. Pre pohodlie pacientov boli vyvinuté dve formy liečiva, ktoré má takmer každá lekáreň vo svojom sortimente. Zložky sa budú líšiť v závislosti od formy, v ktorej sa liek používa.

Žuvacie tablety s príchuťou mäty sa vyrábajú v tvare okrúhleho tvaru s vypuklými okrajmi. Farba tablety sa pohybuje od bielej po krémovú, na jednej strane je označenie zodpovedajúce dávke liečiva "G 250"..

Pri žuvaní v ústach je charakteristická chuť mäty. Zloženie: 250 mg alginátu sodného, ​​133,5 mg hydrogenuhličitanu sodného, ​​80 mg uhličitanu vápenatého. Náklady na liek začínajú od 152 rubľov.

Suspenzia mäty piepornej na perorálne podanie. Vyrába sa vo forme viskóznej kvapaliny, ktorej farba sa pohybuje od bieleho po krémový odtieň, s charakteristickou vôňou mäty a dochuťou. Uvádzajú sa hlavné účinné látky a zložky: 500 mg alginátu sodného, ​​267 hydrogenuhličitanu sodného a 160 mg uhličitanu vápenatého. Drogu si môžete kúpiť v priemere za 280 rubľov.

Tablety sú balené v blistroch v množstve 12 kusov. Každé balenie obsahuje 1,2,3 alebo 4 palety. Suspenzia sa naleje do fliaš z tónovaného skla po 150 ml alebo do vrecka po 10 ml (12 kusov v balení)..

Skutočnosť, že liek lieči a ako ho správne používať, bude opísaná nižšie..

Kedy mám užívať Gaviscon - indikácie pre použitie

Nie všetci pacienti jasne chápu, z čoho dané lieky pomáhajú. Na tento účel výrobca uvádza podrobné úradné pokyny na použitie v každom obale lieku. Obsahuje informácie o tom, aké indikácie Gaviscon má používať, medzi nimi:

  1. Rôzne nepríjemné príznaky, ktoré sa objavujú u človeka so zvýšenou úrovňou kyslosti žalúdka, keď sa jeho obsah vyhodí do pažeráka (kyslé grganie, pálenie záhy, ťažkosť);
  2. Nepríjemné pocity po konzumácii veľkého množstva jedla.

Charakteristickou črtou lieku je schopnosť používať ho v akomkoľvek trimestri tehotenstva. Z posudkov pacientov vyplýva, že liek je skutočne účinný a k odstráneniu príznakov dochádza po jeho prvom podaní.

Ako užívať Gaviscon - návod na použitie pre dospelých, deti, tehotné

Kde kúpiť liek, si môžete skontrolovať u svojho lekára alebo kontaktujte najbližšiu lekárňu. Gaviscon po použití nevedie k rýchlemu poklesu kyslosti v žalúdku, ale nelieči základné ochorenie, ale iba zmierňuje nepríjemné príznaky.

V závislosti od formy uvoľňovania sa bude dávkový režim líšiť. Liek vo forme tabliet sa používa perorálne, zatiaľ čo pilulka sa musí opatrne žuť. Dospelí, deti od 12 rokov a pacienti stredného veku by mali starí ľudia užiť dve až štyri tablety denne po jedle.

Ak dieťa ešte nemá 12 rokov, pred začiatkom liečby sa poraďte s detským lekárom. Lekár rozhodne o vhodnosti takejto liečby av prípade potreby určí odporúčanú dávku, dobu užívania tabliet. Môže byť tiež predpísaný iný liek, dovážaný alebo domáci, ktorý je na tieto účely vhodnejší..

Pri liečbe dieťaťa mladšieho ako 12 rokov odporúčaná dávka pre jednu dávku 5-10 ml. Maximálna denná dávka by nemala prekročiť 40 ml. Lekár môže predpísať aj ruskú alebo inú náhradu za liek, ak to považuje za účinnejší a bezpečnejší liek.

Neexistujú žiadne osobitné zákazy používania lieku počas tehotenstva, ako je to v prípade dojčenia. Kompozitné zložky nemajú schopnosť byť absorbované do krvného riečišťa a vytvárajú iba ochranný film na žalúdočnej sliznici. Dávka bude štandardná pre dospelého pacienta, v prípade potreby je možné zvoliť analóg.

Vedľajšie účinky a kontraindikácie užívania lieku

Pokiaľ ide o kontraindikácie lieku, treba najprv poznamenať, že nie je predpísaný na liečbu pacientov, ktorých vek ešte nedosiahol 6 rokov..

Je tiež neprijateľné používať tento liek pre ľudí, ktorí majú individuálnu citlivosť a zvýšenú tendenciu k rozvoju alergických reakcií po vstupe zložiek lieku do tela..

Relatívne kontraindikácie sa považujú za také stavy:

  • Patológia srdcového alebo cievneho systému;
  • Rôzne choroby obličiek, pri ktorých je potrebné kontrolovať množstvo spotrebovanej soli;
  • Diagnóza fenylketonúrie, pretože liek má aspartám.

Vedľajšie účinky užívania Gavisconu sú malé.

Vo väčšine prípadov je liek dobre tolerovaný organizmom, ale v niektorých prípadoch nie je vylúčený vývoj alergických reakcií..

Ak bola odporúčaná dávka prekročená, môže dôjsť aj k nadúvaniu. Zoznam vedľajších účinkov je zanedbateľný, takže pri liečbe pálenia záhy sa liek považuje za bezpečný..

Koľko stojí Gaviscon - cena v lekárni

Mnoho pacientov sa pýta, koľko lieku stojí, pretože sa dováža, čo znamená, že nie je lacný. Podľa liekov na internete je v súčasnosti cena liekov v strede.

Gaviscon vo forme tabliet je možné zakúpiť v najbližšej lekárni za 152 a 249 rubľov (12 tabliet a 24 tabliet). Suspenzia bude stáť 283 a 325 rubľov (150 a 300 ml). Ak je to pre pacienta drahé, môžete si vždy vybrať lacnejšiu možnosť..

Lacné analógy Gaviscon

V tabuľke sú uvedené ruské analógy, ktoré sú lacné. Tu nájdete odhadované ceny pre hlavné mestá Ruska:

Názov liečivaMoskvaSPb.
Bellagin (10 tabliet)49 rub.66 rub.
Famotidín (20 tabliet)41 rub.24 rub.
Domperidón (30 tabliet)53 rub.74 rub.

Existujú náhrady za britskú drogu s nízkymi nákladmi. Je dôležité pochopiť, že je možná menšia účinnosť. Pred začatím liečby, ako aj v prípade, že je potrebné vybrať analóg, je vhodné poradiť sa s lekárom.

Analógy Gaviscon

Rytmus moderného života je príliš prísny a nie je absolútne čas, aby človek premýšľal o správnej výžive. Často to spôsobuje rôzne poruchy tráviaceho traktu.

Jedným z nich je uvoľňovanie žalúdočnej šťavy s vysokou kyslosťou, čo dáva človeku veľmi nepríjemný pocit a následne vedie k závažným porušeniam..

Tento problém sa musí samozrejme vyriešiť odstránením samotnej príčiny, dôležitú úlohu však zohráva aj symptomatická liečba.

Čo je liek Gaviscon?

Aby sa znížila úroveň kyslosti žalúdočnej šťavy, ponúka sa veľké množstvo rôznych liekov. Jedným z nich je Gaviscon.

Účinnou látkou je alginát sodný a nie je súčasťou žiadnych iných antacidových prípravkov..

Pri užívaní Gavisconu dochádza v tele k radu biochemických reakcií, počas ktorých sa vytvára gél s neutrálnym pH, ktorý chráni sliznicu tráviaceho traktu..

V tomto prípade nenastane prudký pokles kyslosti, to znamená, že normálna funkcia trávenia je úplne zachovaná.

Dôvody jej prijatia môžu slúžiť:

  • grganie,
  • pálenie záhy,
  • pocit ťažkosti v žalúdku.

Tento liek je dostupný v dvoch dávkových formách: suspenzia a žuvacie tablety..

Suspenzia má predĺžený účinok a je schválená na použitie u detí od 6 rokov.

Ľudia, ktorí potrebujú dodržiavať diétu s obmedzeným množstvom soli, by však mali tento liek používať opatrne, pretože obsahuje veľké množstvo sodíka..

Gavisconove analógy

Gaviscon má oproti iným podobným liekom niekoľko výhod..

Môže ho používať tehotná žena bez poškodenia, nemá vplyv na účinky iných liekov, môže sa používať aj u detí a nemá prakticky žiadne kontraindikácie..

Podľa mechanizmu účinku sa analógy Gaviscon tiež mierne líšia:

Patrí do skupiny absorbovaných antacíd, účinok sa objavuje rýchlo, ale trvá iba 20-40 minút, nie je určený na dlhodobé užívanie, keď v kombinácii s inými liekmi ovplyvňuje ich vstrebávanie.

Existujú kontraindikácie, ako je poškodená funkcia obličiek, myasténia gravis, hyperkalciémia.

Podľa skupiny neabsorbovateľných antacíd sa účinok vyskytuje omnoho pomalšie ako z lieku Gaviscon a trvá až dve hodiny.

Pri dlhodobom používaní je potrebné monitorovať hladinu fosforu v tele, neodporúča sa užívať počas tehotenstva a kombinovať s užívaním iných liekov.

Gastal okrem svojho hlavného pôsobenia znižuje aktivitu enzýmu pepsín, lyzolecetín a žlčové kyseliny, čím normalizuje procesy trávenia..

Existujú kontraindikácie, ako je poškodená funkcia obličiek, hypofosfatémia, Alzheimerova choroba.

Obsahuje hydroxid horečnatý a hlinitý, vďaka čomu je tento liek počas tehotenstva kontraindikovaný. Tiež nie je predpísané pre deti do 15 rokov.

V porovnaní s Gavisconom má však vyššiu kyslú neutralizačnú schopnosť, v dôsledku čoho sa odporúča používať ako liečivo pri liečbe erozívnych a ulceratívnych chorôb tráviaceho traktu..

Pretože množstvo liekov na liečbu dyspeptických porúch je také veľké, nemali by ste sa sami rozhodovať, ale je najlepšie poradiť sa s odborníkom, ktorý vám pomôže nielen zvoliť ten správny liek, ale tiež pomôže odstrániť samotnú príčinu porušení..

Ak potrebujete dobrý adsorbent - venujte pozornosť liečivu žalúdka. Zistite, čo žalúdočné pomáha?

Gaviscon: návod na použitie

Liek Gaviscon patrí do farmakologickej skupiny liekov na antacidá. Po požití aktívna látka neutralizuje nadbytok kyseliny chlorovodíkovej a znižuje kyslosť žalúdočnej šťavy. Liek sa používa na liečenie stavov tráviaceho systému a žalúdka, sprevádzané zvýšenou kyslosťou..

Forma uvoľnenia a zloženie

Tablety Gaviscon majú okrúhly tvar, mierne skosené hrany, biele alebo svetlo krémovej farby. Zloženie jednej tablety obsahuje niekoľko (kombináciu) účinných látok, ktoré zahŕňajú:

  • Alginát sodný - 250 mg.
  • Uhličitan vápenatý - 80 mg.
  • Hydrogenuhličitan sodný - 133,5 mg.

Tableta obsahuje aj pomocné zložky - copovidón, manitol, stearát horečnatý, makrogol, acesulfám draselný, aspartám, citrónovú alebo mätovú príchuť. Tablety sú balené v blistroch v množstve 8 kusov. Kartónové balenie obsahuje 1, 2, 3 a 4 blistrové balenia a pokyny na použitie lieku.

farmaceutický účinok

V dôsledku komplexného účinku hlavných účinných látok tablety Gaviscon sa po požití vytvorí v lúmene žalúdka alginátový gél, ktorý neutralizuje vodíkové ióny kyseliny chlorovodíkovej, ktoré sú zodpovedné za kyslosť média. Reakcia vytvoreného alginátového gélu je neutrálna.

Vytvára tiež ochranný film na povrchu žalúdočnej sliznice, ktorý ho chráni pred škodlivými účinkami kyseliny chlorovodíkovej a agresívnych chemických zlúčenín. Taký ochranný film zabraňuje spätnému toku žalúdočného obsahu do dolného pažeráka.

V prípade odliatia (gastroezofageálny reflux) gél zabráni poškodeniu sliznice pažeráka..

Po užití tablety Gaviscon vo vnútri majú jeho liečivé látky terapeutický účinok priamo v dutine žalúdka a pažeráka, prakticky sa neabsorbujú do systémového obehu..

Indikácie pre použitie

Príjem tabliet Gaviscon je indikovaný na stav tráviaceho systému, sprevádzaný zvýšením kyslosti žalúdočnej šťavy a vývojom zodpovedajúcich príznakov, medzi ktoré patrí:

  • Rozvoj dyspepsie, pocit ťažkosti v epigastrii (horné brucho), pálenie záhy, kyslé grganie v dôsledku pitia alkoholu, nepravidelné jesť, jesť mastné, vyprážané, korenené jedlá, korenie.
  • Pri komplexnej terapii žalúdočných vredov, hyperkyselínovej gastritídy, gastroezofágového refluxu so zvýšenou kyslosťou žalúdočnej šťavy, vyjadrenej ako pálenie záhy a obsah belgickej kyseliny.
  • Vzhľad pocitu ťažkosti a nepohodlia v žalúdku po jedle, vrátane počas tehotenstva.

Tablety Gevsicon môžu zmierňovať príznaky spojené so zvýšenou kyslosťou žalúdočnej šťavy s funkčnými poruchami tráviaceho ústrojenstva.

kontraindikácie

Tablety Gaviscon sú dobre znášané. Jedinou absolútnou kontraindikáciou na ich použitie je individuálna intolerancia alebo precitlivenosť na liečivá alebo pomocné zložky liečiva..

Dávkovanie a spôsob podávania

Tablety Gaviscon sa užívajú perorálne po dôkladnom žuvaní, čo môže výrazne urýchliť ich účinok a zvýšiť terapeutický účinok.

Pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov je odporúčaná dávka lieku 2 až 4 tablety po každom jedle a pred spaním..

Pre deti mladšie ako 12 rokov dávku a režim určuje iba lekár. Úprava dávky pre staršie osoby sa nevykonáva.

Vedľajšie účinky

Významné vedľajšie účinky po užití tabliet Gavisconu neboli hlásené. Možno vývoj alergickej reakcie, ktorá sa prejavuje vyrážkou na koži a jej svrbením. Menej častý je vývoj žihľavky (charakteristická vyrážka a opuch kože pripomínajúci popálenie žihľavy).

Zaznamenali sa závažné alergické reakcie po užití lieku vo forme Quinckeho angioedému (silné opuchy kože a podkožného tkaniva v tvári, vonkajšie genitálie) alebo anafylaktický šok (progresívne zníženie krvného tlaku a zlyhanie viacerých orgánov)..

špeciálne pokyny

Pred začatím užívania tabliet Gavisconu si musíte pozorne prečítať pokyny pre tento liek. Je potrebné zohľadniť niekoľko konkrétnych pokynov, medzi ktoré patria:

  • Liek obsahuje sodné ióny, vápnik, preto v prípade jeho použitia s poruchou metabolizmu vápnika, sodíka, je potrebné kontrolovať hladinu minerálov v krvi.
  • Opatrne sa liek používa u ľudí so sprievodným kongestívnym zlyhaním srdca, pretože príjem sodných iónov, ktoré sú súčasťou lieku, môže zhoršiť jeho priebeh..
  • Ak príznaky zvýšenej kyslosti žalúdočnej šťavy pretrvávajú týždeň po začiatku používania tabliet Gaviscon, je potrebné ďalšie vyšetrenie na zistenie príčin funkčných žalúdočných porúch.
  • Užívanie tejto drogy sa neodporúča osobám so sprievodnou fenylketonúriou, pretože aspartám je súčasťou zloženia tabliet Gaviscon, čo prispieva k tvorbe ketónových teliesok..
  • Tablety Gaviscon sa používajú opatrne v prítomnosti urolitiázy..
  • Použitie lieku je možné u tehotných a dojčiacich žien, pretože účinná látka a pomocné zložky nemajú nepriaznivý vplyv na plod a dieťa..
  • Tablety Gaviscon neovplyvňujú rýchlosť psychomotorických reakcií a koncentráciu.

V lekárenskej sieti je liek vydávaný bez lekárskeho predpisu. V prípade akýchkoľvek otázok alebo pochybností o ich použití je potrebné poradiť sa s lekárom.

predávkovať

Pri významnom prebytku odporúčanej terapeutickej dávky tabliet Gaviscon je možné nadúvanie (plynatosť). V tomto prípade sa liek zastaví a odoberú sa črevné sorbenty.

Analógy tabliet Gaviscon

Podľa terapeutického účinku sú podobné prípravky tabliet Gavisconu Fosfalugel, Almagel.

Podmienky skladovania

Čas použiteľnosti tabliet Gaviscon je 2 roky od dátumu výroby. Liek je potrebné uchovávať na tmavom a suchom mieste neprístupnom deťom pri teplote vzduchu v rozmedzí od +15 do + 30 ° С..

Cena tabliet Gaviscon

Priemerné náklady na tablety Gaviscon v lekárňach v Moskve závisia od ich množstva v balení:

  • 16 tabliet - 174 - 184 rubľov.
  • 32 tabliet - 250 - 323 rubľov.

Gaviscon

Gaviscon predstavuje skupinu antacíd.

To znamená, že sa týka prostriedkov, ktoré odstraňujú problém so zvýšenou kyslosťou žalúdka, zatiaľ čo nemá veľký účinok v boji proti chorobám gastrointestinálneho traktu. Antacidá patria do skupiny symptomatickej pohotovostnej starostlivosti. Dlhodobé liečenie pálenia záhy iba liekom Gaviscon neprinesie požadovaný výsledok. Pri pozastavení sa môžete spoľahnúť iba na krátkodobý účinok.

Na tejto stránke nájdete všetky informácie o lieku Gaviscon: kompletný návod na použitie tohto lieku, priemerné ceny v lekárňach, úplné a neúplné analógy lieku, ako aj recenzie ľudí, ktorí už liek Gaviscon užili. Chceš zanechať svoj názor? Prosím, napíšte do komentárov.

Klinická a farmakologická skupina

Lekáreň Prázdniny Podmienky

Vydané bez lekárskeho predpisu.

Koľko stojí Gaviscon? Priemerná cena v lekárňach je na 190 rubľov.

Forma uvoľnenia a zloženie

Gaviscon je dostupný v nasledujúcich formách:

1. Suspenzia, ktorá je viskóznou látkou bieleho alebo krémového odtieňa s vôňou mäty. Balené vo fľašiach od 100 do 300 ml. Pozostáva z týchto komponentov:

  • Alginát a hydrogenuhličitan sodný;
  • Uhličitan vápenatý.

Pomocné látky: mäta pieporná, metylparabén, benzoín, sacharín a hydroxid sodný, karbomér, destilovaná voda.

2. Žuvacie tablety bielej alebo smotanovej farby, rozptýlené s rovnými alebo skosenými hranami, s vôňou mäty alebo citrónu. Zahŕňajú:

  • Alginát sodný a hydrogenuhličitan sodný;
  • Uhličitan vápenatý.

Pomocné látky: manitol, copovidón, makrogol, kyselina stearová horečnatá, draselná soľ acesulfámu, aróma.

Farmakologický účinok

Aktívne zložky liečiva po solvatácii s tráviacim enzýmom tvoria gélovitú neabsorbovateľnú epigastrickú bariéru steny, ktorá zostáva na vrchole žalúdka..

Systemický účinok lieku nie je vlastný. Tablety, ako aj suspenzia, môžu normalizovať hypermotorické dysfunkcie tráviaceho traktu znížením aktívnej peristaltiky s hyperkinetickou dyskinéziou. Liek má tiež cytoprotektívny účinok, je dokázaný enterosorbčný účinok alginátov..

Indikácie pre použitie

Čo pomáha? Gaviscon je určený na odstránenie:

  • závažnosť v žalúdku;
  • príznaky naznačujúce zvýšenie kyslosti žalúdka s obsahom hozeným do pažeráka;
  • pálenie záhy;
  • nepohodlie po jedle;
  • grganie.

kontraindikácie

Je zakázané piť lieky s:

  • fenylketonúria;
  • u detí do 12 rokov;
  • precitlivenosť na zložky lieku Gaviscon, z ktorých môžu tieto tablety spôsobiť alergie.

S opatrnosťou by sa liek mal používať na hyperkalcémiu, nefrokalcinózu a urolitiázu s tvorbou oxalátových kameňov, kongestívne zlyhanie srdca, zhoršenú funkciu obličiek.

V prípade výskytu týchto ochorení alebo stavov by sa mal pacient pred použitím lieku poradiť s lekárom.

Tehotenstvo a laktácia

Gaviscon sa môže používať počas gravidity a laktácie, pretože dostupné pozorovania nepreukázali negatívny účinok.

Inštrukcie na používanie

Návod na použitie naznačuje, že Gaviscon sa užíva perorálne. Tabletu opatrne žuvajte.

  • Dospelí a deti staršie ako 12 rokov majú predpísané 2-4 tablety. po jedle a pred spaním (až 4-krát denne).

Ak po 7 dňoch užívania drogové príznaky pretrvávajú, pacient musí navštíviť lekára, aby skontroloval terapiu.

  1. Starší pacienti nepotrebujú úpravu dávky.
  2. Pacienti s poruchou funkcie pečene nevyžadujú úpravu dávky.
  3. U pacientov s poruchou funkcie obličiek sa odporúča opatrnosť, ak sa vyžaduje diéta s nízkym obsahom solí..
  • Liek sa predpisuje dospelým a deťom starším ako 12 rokov, 10-20 ml po jedle a pred spaním. Maximálna denná dávka je 80 ml.
  • Deti vo veku 6 - 12 rokov sú predpísané 5 - 10 ml po jedle a pred spaním. Maximálna denná dávka je 40 ml.
  • Liek sa predpisuje dospelým a deťom starším ako 12 rokov, 5-10 ml po jedle a pred spaním. Maximálna denná dávka je 40 ml.
  • Ak používate vrecia, pred otvorením ich zmiešajte..

Vedľajšie účinky

Droga "Gaviscon", uvedené pacientmi a pokyny naznačujú, sú v tele dobre tolerované. V prípade nadmerného dávkovania a precitlivenosti tela sú možné tieto reakcie:

predávkovať

Prekročenie dávky lieku môže spôsobiť zhoršenie stavu (syndróm spätného rázu), spôsobiť zápchu alebo viesť k zvýšenému obsahu vápnika v tkanivách (hyperkalciémia)..

špeciálne pokyny

Keďže liek obsahuje zlúčeniny sodíka, je potrebné postupovať opatrne u ľudí, ktorí dodržiavajú diétu s nízkym obsahom solí. Pozornosť pri používaní lieku je potrebná u pacientov s predispozíciou k tvorbe obličkových kameňov s hyperkalcémiou.

Malo by sa pamätať na to, že liek môže maskovať závažné choroby žalúdka a čriev..

Liekové interakcie

Histamínu H2 receptorov, tetracyklín skupina antibiotiká, digoxín, fluorochinolóny, soli železa, ketokonazol, antipsychotiká, sodná soľ levotyroxínu, hormóny štítnej žľazy, penicilamín, beta-adrenergné blokátory (metoprolol, atenolol, propranolocinolidene, gluko-glucocorticosteroin bisulfonate, glucocorticoloferin glukozid, glucocorticosteroin, glukóza, interval s použitím Gaviscon súčasne s týmito liekmi, pretože uhličitan vápenatý, ktorý je jeho súčasťou, má silnú antacidovú aktivitu.

recenzia

Vybrali sme niekoľko recenzií ľudí o službe Gaviscon:

  1. Elena. Po jednej dávke Gaviscon sa cítila veľmi zle: objavil sa silný pocit plnosti v žalúdku, búšenie srdca, potenie, celková slabosť. To všetko trvalo niekoľko bolestivých hodín. Myslel som, že nenávidím tehotné ženy, ktoré boli povolané, aby si vzali túto hroznú drogu. Z prokinetiky nič také nebolo. Gaviscon odporučil užívať gastroenterológa z dôvodu = pocitu horkosti v ústach ráno (biliárna dyskinéza). Inak som zdravý človek.
  2. Nádej. Nevedomosť o lieku „Gaviscon“ zbavila pálenie záhy pálením octom zriedeným vodou, ale tento liek na odstránenie pálenia záhy je škodlivý pre žalúdok. Nemalo však čo robiť, pretože pálenie záhy vytvára v žalúdku hrozný pocit pálenia. Raz som v reklame uvidel liek na pálenie záhy „Gaviscon“ a vopred ho naskladnil. Keď sa znovu objavil pálenie záhy, vzal som tekutinu Gaviscon. Chuť, samozrejme, v liečivej hmote bola pre mňa nepríjemná, takmer nepríjemná, ale tento liek ma za minútu zbavil pálenia záhy. Napriek nechutnej chuti tejto drogy som neprestal užívať Gaviscon. Dobrý elixír na pálenie záhy.

analógy

Hlavné analógy: Fosfhalugel, Vicair, Vicalin, Gastrocepin, De-nol, Gastal

Pred použitím analógov sa poraďte so svojím lekárom.

Skladovacie podmienky a trvanlivosť

Držte mimo dosahu detí. Skladovacia teplota suspenzie - 15–25 ° C, tablety - do 30 ° C.

Čas použiteľnosti: suspenzia - 3 roky, žuvacie tablety - 2 roky.